2012-08-17 17:13:09• hírek • Szatmár.ro

Harmincgólos vereségbe futott bele a VSK

Egy felkészülési tornán a második vonalban szereplő kézilabdacsapat alaposan kikapott a Calarasi-tól.

Nagyváradon rendeztek felkészülési tornát a napokban, amelyen a Szatmárnémeti VSK férfi kézi labdacsapata is részt vett.A román férfi kézilabda élvonalából idén kiesett szatmári csapat csütörtök délelőtt a Nagybányai HCM ellen lépett pályára és 45-31 arányú vereséget szenvedett. Ezt követően a szintén második ligás Nagyvárad ellen játszottak a szatmári legények, ez a mérkőzés pedig 14 gólos házigazda-győzelemmel zárult - igaz, a szatmári fiatal csapatból mindenki játéklehetőséget kapott, hogy mindenki szokja a komoly összecsapások hangulatát.

A felkészülési torna harmadik mérkőzését a szatmáriak már igen fáradtan kezdték, így nem volt csoda, hogy a második ligás Calarasi-i CSM nagy arányú, harminc gólos győzelmet aratott ellenük.

„Pop Raul ezen a mérkőzésen sem játszott, Cioroiu kapus és Ciaca is csak az első félidőben léptek pályára. Azt is meg kell jegyezni, hogy nekünk az edzőtábor után ez volt az első felkészülési tornánk, a călăraşi csapat viszont már a harmadikon vett részt. Látszott, hogy keveset dolgoztunk eddig labdával, így természetes, hogy a fiúk még nem érzik egymást a játékban" - nyilatkozta Kibédi Adalbert, a szatmári alakulat másodedzője.

Nagyváradi felkészülési torna:

Nagyváradi CSM-Szatmárnémeti VSK 34-20 (13-10).
A szatmári gólszerzők: Oláh 4, Albu 4, Ciaca 3, Osvat 2, Mates 2, Varga 2, Muresan 2, Santeiu 1.
Kapusok, 1. félidő: Cioroiu 12 védés; 2. félidő: Pogyina (9), Erdős (1).

Calarasi CSM-Szatmárnémeti VSK 52-22 (23-12).
A szatmári gólszerzők: Oláh 7 (2x7), Muresan 5, Mates 4, Jurj 2, Osvat 2, Albu 1, Ciaca 1.
Kapusok, 1. félidő: Cioroiu (10); 2. félidő: Pogyina (3), Erdős (2).